Bulutum.com bir Arena markasıdır. Arena Bilgisayar bayisi değilseniz Ana Sayfada yer alan Bayi Ol butonundan bayi olma talebi gönderebilirsiniz. Hali hazırda Arena Bayisi iseniz bayi kodunuz ile birlikte "İletişim" sayfasından bizlere talep iletmenizi rica ederiz. Sitemize üye olmak için herhangi bir ücret ödemeniz gerekmemektedir. 

Ana sayfada yer alan “Giriş Yap” butonuna tıklayarak Bulutum.com mail adresinizi ve şifrenizi kullanarak sisteme giriş yapabilirsiniz. Şifrenizi unuttuysanız “Şifremi Unuttum” linkine tıklayarak yeni şifre talebinde bulunabilirsiniz.

Üst menüdeki “Çözümler ve Markalar” kategorileri altından çözümlere ve markalara ulaşabilir ya da "Ürün, Kategori ve Marka arama" bölümüne aramak istediğiniz kelimeyi yazabilirsiniz. Çözümler altında ürünlerimiz kategori bazlı, Markalar altında ürünlerimiz marka bazlı sıralanmaktadır.

Arama yaparak ulaştığınız çözümlerin ismine veya logosuna tıklayarak çözümlerin detaylarının açıklandığı çözüm sayfasına gidebilirsiniz. Tüm çözümlerle ilgili sayfanın sağ alt bölümünde bulunan "Canlı Destek" butonundan ekibimizle iletişime de geçebilirsiniz.

Çözümler” butonunu seçtikten sonra öncelikle “Sepete Ekle” butonuna tıklayabilirsiniz. Sonrasında sol üst köşede yer alan “Sepet” butonuna tıklayarak sepete gidebilirsiniz ve siparişinizi vermeden önce detaylarını inceleyebilirsiniz. Bununla birlikte, projenizi oluşturmak için ilk olarak “Teklif Ver” adımını izleyerek sonrasında ise müşteri bilgilerinizi tamamlayarak tekliflerinizi oluşturabilirsiniz ve sonraki aşamalarda teklifinizi takip edebilirsiniz.

Daha önceden almış olduğunuz tüm teklifleri “Yönetim Paneli” ekranındaki “Teklifler” sekmesinden takip edilebilirsiniz. Açık olan tekliflerinizin yanı sıra olumlu ya da olumsuz sonuçlanmış tüm tekliflerinizi buradan takip edebilirsiniz. 

Çözümler” sekmesinin seçilerek ürünlerin sepete atılmasından sonra "Sipariş” aşamalarını sistemin yönlendirmesi ile birlikte takip ederek gerçekleştirebilirsiniz. Öncelikle müşteri bilgileri, sonrasında ödeme ve para birimi bilgilerini sistemde belirleyerek siparişinizi tamamlayabilirsiniz.

Bulutum.com bünyesinde yer alan bazı çözümler üretici ile entegrasyona sahip olup siz siparişinizi tamamladıktan sonra “Konfigürasyon Yap” seçeneği ile sizi yönledirerek konfigürasyon adımlarını tamamladıktan sonra çözümlere ulaşmanızı sağlar. Üretici marka ile entegrasyonu olmayan tüm çözüm ve markalarda siparişleriniz Bulutum.com ekibine talep olarak düşmektedir ve ekibimiz çözümlerinizi hazırlayarak sizlere en kısa sürede geri dönüş yapacaktır. 

Bulutum.com bünyesinde açık hesap, havale ve Paynet üyeliği olması durumunda kredi kartı ve müşteri kredi kartı ile sipariş oluşturabilirsiniz.

Kredi kartı ile ödeme koşulunun kullanılması için Paynet üyeliği ön şarttır. Siparişinizi oluştururken TRY para birimi seçmeniz durumunda, karşınıza bayi kredi kartı veya müşteri kredi kartı seçenekleri çıkacaktır. Buradan istediğiniz ödeme seçeneğinizi seçebilir ve işleme sistemin yönlendirdiği şekilde devam edebilirsiniz. Paynet üyeliğiniz bulunmuyor ise, "Destek" bölümünden bizlere talebinizi iletebilirsiniz. 

Bulutum.com bünyesinde siparişinizi oluşturduktan sonra, abonelik yönetimi altında onayda bekleyen ve/veya aktif aboneliklerinize “Giriş - Düzenle” kısmında ödeme koşulunuzu size sunulan seçeneklere göre değiştirebilirsiniz. 

Abonelik Yönetimi” adımı sonrasında “Faturalarım” adımını izleyerek faturalarınızı görüntüleyebilirsiniz. Ek olarak, her aboneliğinizin içerisindeki faturanızın görseline ayrıca erişim sağlayabilirsiniz.

Bulutum.com “Abonelik Yönetimi” altında “Ödeme Bekleyenler” seçeneğinden vadesi geçmiş ödeme bekleyen faturalarınızı görüntüleyebilir ve ödemelerinizi bu doğrultuda yapabilirsiniz. Ayrıca “Ödeme Bekleyen” seçeneğinde bulunan aboneliğinizin de ödeme seçeneğini değiştirip farklı ödeme yöntemleri ile bakiyenizi kapatabilirsiniz.

Vadesi geçmiş Bulutum bakiyeniz olması durumunda yeni siparişinizin açılmasına sistem izin vermemektedir. Bilgilendirmeler, abonelikleriniz altında detaylı şekilde gözükmektedir. Vadesi geçmiş borcun vade tarihinden sonra 10 gün içinde ödenmemesi durumunda sistem vadesi geçmiş bakiyesi olan mevcut abonelikleri askıya almaktadır. Çözümlerin aksaklık yaşamaması adına vadesi geçmiş borçların zamanında ödenmesini önemle rica ederiz.

Bulutum.com bünyesindeki bazı çözümlerin üretici ile entegrasyonu mevcuttur. Bu tip çözümlerin siparişi tamamlandığında ekranda “Konfigürasyon Yap” seçeneğine ulaşabilirsiniz. Buraya tıklayarak sipariş vermiş olduğunuz çözümlerin üretici tarafında gerekli olan bilgilerini sistemin yönlendirdiği şekilde girdikten sonra çözümünüzün konfigürasyonunu tamamlayabilirsiniz.

Bulutum.com bünyesinde siparişini verdiğiniz çözümlerin bazıları için sipariş sonrasında “Yönetim Paneli”nin ardından “Abonelikler” adımlarını izleyerek sipariş vermiş olduğunuz aboneliği seçerek “Adet” kısmında yeni adedinizi belirleyerek değiştirebilirsiniz. Bu alanda değişikliğe izin verilmiyorsa çözümün adedi sipariş sonrası değiştirilemiyor olarak belirlenmiştir. 

Bulutum.com bünyesinde sipariş vermiş olduğunuz ürünleri “Yönetim Paneli – Abonelikler” bölümünden siparişinizi seçerek siparişinizi durdurabilirsiniz. Bazı ürünlerimizin iptal ve tekrardan aktive etme koşulları farklılık göstermektedir. İptal etmiş olduğunuz bulut çözümlerinizin veri koruma koşulları için üretici sözleşmelerini incelemenizi rica ederiz. Bu konu hakkında destek almak için “Destek” alanından talep açarak bizlere ulaşabilirsiniz. 

Bulutum.com bünyesinde sipariş vermiş olduğunuz ürünleri “Yönetim Paneli – Abonelikler” bölümünden siparişinizi seçerek aylık/yıllık gibi fatura periyodu varyantını değiştirebilirsiniz. Bazı ürünlerimizin varyant değiştirme koşulları farklılık göstermektedir. Burada destek almak için “Destek” alanından talep açarak bizlere ulaşabilirsiniz.

Bulutum.com bünyesine üye bayilerimiz “Yönetim Paneli” adımı sonrasında “Destek” alanından tüm taleplerini bize iletebilirler. Buradan açtığınız taleplerinizin geçmişini de görüntüleyebilirsiniz. Ayrıca sayfaların sağ alt bölümünde bulunan "Canlı Destek" butonundan mesai saatleri arasında ekiplerimiz ile anlık iletişime geçebilir, mesai saatleri dışında buradan mesajlarınızı bize iletebilirsiniz. 

Bulutum.com platformuna giriş yapabilecek kullanıcılarınızı ve kullanıcılarınızın rollerini “Yönetim Paneli – Kullanıcılar” bölümünden belirleyebilir ve değişiklik yapabilirsiniz. 

Sıkça Sorulan Sorular altında bulamadığınız tüm sorularınız için Ana Sayfa’da bulunan “İletişim” kategorisi altından bize taleplerinizi iletebilirsiniz.